Söke Haber Merkezi – söke haber – söke – söke nöbetçi eczane
SÖKE
Çok Bulutlu Bugün
17°C / 10°C
KUŞADASI
Çok Bulutlu Bugün
16°C / 16°C
AYDIN
Parçalı Bulutlu Bugün
16°C / 16°C
SÖKE MHP VE CHP’DE TAMAM, SIRA AK PARTİ’DE

Yaklaşan 2014 yerel seçimleri öncesinde Söke’de siyasi partiler adaylık sürecinin sancılarını yaşıyor. Söke’de yerel seçimlerin üç ana partisi Söke MHP ve CHP’de adaylar belli olurken; gözler Ak Parti’ye çevrildi.
Haber/Yorum: Levent Tuncer
Bu sancılı süreci ilk yaşayan parti Milliyetçi Hareket Parti (MHP) Söke İlçe Teşkilatı oldu. Yusuf Keremit’in adaylığının açıklanması ile yerel seçim startını ilk veren parti olarak da dikkat çeken MHP’de sular durulmuş gibi görünüyor.
Genel merkezin tüm yurt genelinde farklı bir seçim stratejisi yürüttüğü gözlenen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’de örgüt içerisinde adaylık süreci sancısını Söke’de fazlasıyla yaşayan parti oldu. Mevcut Başkan Necdet Özekmekçi’nin ‘aday değilim’ söylemleri sonrasında genel merkezin ‘2 Eylül aday adaylığı belirleme süreci’ ve bunun sonrasında parti içinde adaylık için yarışın başlamasına; bir de Ticaret Odası Başkanı Süleyman Toyran’ın adaylık yarışına girmesi uzun süredir telaşlı bir bekleme süreci yaşattı. 22 Aralık Parti Meclisi (PM) toplantısını dört gözle beklemeye başlayan CHP’lilerin bir bölümü çıkan kararı sürpriz olarak nitelendirirken; bir bölümü de ‘beklenen oldu’ yorumları yapıyor. Söke CHP’de Süleyman Toyran aday olarak belirlenen isim oldu.
Söke Ak Parti’de ise bekleyiş sürüyor. Düğümüm bu hafta çözülmesi beklenirken, aday adaylığı sürecinin ortaya çıkan isimleri ile yıldız partisi olan Söke Ak Parti’de kimin aday olarak belirleneceği merak konusu. Söke Ak Parti’de iş adamı Metin Yavuz, Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kocabaş, şehir plancısı Şule Tutaş ve mimar Haldun Işıklı aday olmayı bekleyen isimler.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa
Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.